Fotogalerie Napište nám Odběr aktualit

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Obec a okolí > Turistika.cz

Turistika.cz


Předchozí 1 3 5 9 13

Bítozeves

Místo
České středohoří, Žatecko

Renesanční tvrz stojí na vyvýšeném místě na levém břehu Chomutovky ve vsi Bitozeves na Lounsku v Ústeckém kraji. Tvrz je mohutná patrová trojkřídlá budova. Tvrz není veřejnosti přístupná. Historie Tvrz vznikla ve 14. století. Během třicetileté války tvrz velmi zpustla a v 90. letech 17. století byly její zříceniny přestavěny na sýpku.

Více

pramen Luna v Lounech

Místo
České středohoří, Žatecko
Typ

V Lounech se vyskytují přírodní i umělé vývěry podzemních minerálních a léčivých vod. Na území města je historicky doloženo používání pramenů Mikulášovky a Jánovky. V jižní části města, na návrší U Spravedlnosti, byl počátkem 60. let navrtán významný zdroj alkalické kyselky, zvaný PRAMEN LUNA. Pramen Luna je nejhlubším minerálním pramenem v České republice. Má jedinečné složení, srovnávat se s ním mohou jen prameny v gruzinském Boržomi a ve franfouzském Vichy. Je to silně proplyněná...

Více

Dobroměřický rybník (Louny)

Místo
Krušné hory a Podkrušnohoří
Typ

Dobroměřický rybník najdeme v CHKO České středohoří. Má rozlohu přes dvacet hektarů. Je napájen Dobroměřickým potokem v povodí řeky Ohře.nejlépe je dostupný ze silnice, která vede z Bíliny do Loun.

Více

Pátek

Místo
České středohoří, Žatecko

Barokní zámek se nachází na pravém břehu řeky Ohře ve vsi Pátek na Lounsku v Ústeckém kraji. Zámek je patrová obdélná budova. Hlavní portál má rozeklaný segmentový štít. V refektáři a kapli jsou fresky od S. Noseckého. Historie Strahovský Klášter tady vybudoval gotickou tvrz, která byla za Jana z Lobkovic v polovině 16. století upravena. V roce 1693 byl objekt podle projektu Antonia della Porty přestavěn na pohodlné barokní zámecké sídlo.

Více

Zlovědice - sv. Michal

Místo
České středohoří, Žatecko

Romantická zřícenina barokního kostela sv. Michala. Založen roku 1750, zpustl ve druhé polovině 20. století. Zachovány pouze obvodové stěny bez střechy - střešní krytina zachována pouze na věži. Vstupu do kostela brání bytelná uzamčená mříž. Nejbližší železniční Zastávka ve Vysokých Třebušicích je obsluhována poze o víkendech v letních měsících, totéž platí o železniční stanici Kaštice. Nejbližší železniční stanice s pravidelným provozem je v Podbořanech.

Více

Velká Černoc

Místo
České středohoří, Žatecko

Velká Černoc leží v chmelařské oblasti na Černockém potoce, jižním směrem od Žatce. Nachází se zde také stejnojmenná vodní nádrž, v blízkosti významný krajinný prvek - svah chráněných rostlin nad silnici Měcholupy - Želec.

Více

Cítoliby

Místo
České středohoří, Žatecko

Obec Cítoliby je jednou z obcí okresu Louny, která se může pochlubit několika významnými kulturními či historickými památkami. Jednou z nich je barokní zámek, pocházející z poloviny 17. století, dalšími vzácnostmi jsou barokní sochy z dílny M. B. Brauna, vytvořené na počátku 18. století. Vesnice byla proslavena díky skupině hudebníků a skladatelů - tzv. cítolibských mistrů (Kopřivové, Galina, Vent, Lokaj), kteří zde působili v 18. století.

Více

Nový Hrad u Jimlína

Místo
České středohoří, Žatecko

Zdaleka viditelný pozdně gotický hrad Nový hrad stojí na táhlém návrší u obce Jimlín na Lounsku v Ústeckém kraji. Hrad tvoří rozlehlý komplex kolem tří nádvoří. Hlavní dominantou areálu je pozdně Gotická věž. Historie : V 1. polovině 14. století vznikla tvrz, kterou nechal Albrecht Bezdružický z Kolovrat v letech 1465 ? 1474 přestavět na pozdně gotický hrad, který zůstal v držení tohoto rodu do roku 1573. Koncem 16. století jej páni z Liběchova nechali renesančně upravit. Během třicetileté...

Více

Žatec

Místo
České středohoří, Žatecko

Žatec leží v Západních Čechách, západním směrem od města Louny. Žatec je centrem chmelařské oblasti, v okolí města je založeno značné množství chmelnic. Město se rozkládá převážně na pravém břehu řeky Ohře. Západním směrem od města je na toku Ohře vybudovaná vodní nádrž Nechranice, která je využívaná k rekreačním účelům s možností provozování vodních sportů. V okolí města je jen mírně zvlněná krajina. U jihozápadního okraje města bylo vybudováno letiště. Městem prochází...

Více

Petrohrad

Místo
Kladensko Rakovnicko

Rozsáhlý zámek se nachází v obci Petrohrad na Lounsku v Ústeckém kraji. Trojkřídlý zámek je postaven na půdorysu podkovy ? jedno křídlo je renesanční a další dvě jsou barokní. Historie Zámek nechal postavit v letech 1559 ? 1560 Jaroslav Libštejnský z Kolovrat. Po bitvě na Bílé hoře zámek získal Heřman Černín z Chudenic. Za třicetileté války byl zámek vypálen. V letech 1697 ? 1703 byl pak zámek přestavěn a rozšířen podle projektu G. B. Alliprandiho. V polovině 18. století byly provedeny další...

Více
Předchozí 1 3 5 9 13